Schroniska w Karkonoszach

Kilka słów o Karkonoszach

Polecane strony

  • Zakopane Atrakcje - znajdziesz tu informacje o atrakcjach turystycznych w Zakopanem i Tatrach.
  • Zabytki Krakowa - na stronie znajdziesz informacje o najważniejszych zabytkach Krakowa.

Galeria

schronisko na Hali Szrenickiej

Schronisko górskie na Hali Szrenickiej

Opis i lokalizacja

Schronisko na Hali Szrenickiej znajduje się w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu znajdują się dwa szczyty – Kamiennik i Szrenica. Granicami hali są wysokości 1 160 – 1 280 m.n.p.m. Niedaleko znajduje się przejście graniczne z Czechami. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, czy snowboardu (blisko położone wyciągi). Schronisko jest częstym miejscem startowym dla turystów, zainteresowanych główną granią Karkonoszy.

Oferta turystyczna

Bazę noclegową stanowi 110 łóżek. Pokoje od 6 - 8 osobowych do 2 osobowych. Niektóre pozbawione sanitariatu. Można także wynająć „apartamenty”. Ceny kształtują się od 30 do 40 zł po 60 zł za apartament. Specjalne zniżki przysługują członkom PTTK.

Historia schroniska

Budynek powstał w 1786 roku, otrzymując nazwę Nowa Buda Śląska. W późniejszych latach funkcjonował jako gospodarstwo agroturystyczne. Następnie, jako schronisko, pod względem finansowym miało doskonałe warunki prosperowania, więc już przed II Wojną Światową uznawane było za luksusowy hotel. Od 1947 roku działała tu strażnica WOP, a od 1950 – schronisko PTTK. W 1975 roku obiekt doszczętnie spłonął, jednak już w tym samym roku został odbudowany. Od 1991 roku właścicielem jest Jan Zieliński, który wprowadził wiele modernizacji.

Kontakt