Schronisko Łabski Szczyt

Schronisko pod Łabskim Szczytem

Opis i lokalizacja

Schronisko znajduje się na wysokości 1168 m.n.p.m na Hali pod Łabskim Szczytem przy krawędzi Łabskiego Kotła. Położone na przecięciu kilku szlaków turystycznych stanowi doskonałą bazę wypadową na wędrówki po Karkonoskim Parku Krajobrazowym. Najprościej dostać się do schroniska żółtym szlakiem ze Szklarskiej Poręby (2h).

Oferta turystyczna

Schronisko oferuje 38 miejsc noclegowych w pokojach 1 - 6 osobowych i jest raczej małym, kameralnym schroniskiem. Ceny zaczynają się od 25 zł za pokój 6 - osobowy po 35 zł za jednoosobowy (ceny uzależnione są np. od czasu rezerwacji). Kuchnia serwująca całodzienne wyżywienie otwarta jest od 8:00 do 20:00. Obiekt zasilany jest agregatem prądotwórczym, który działa z reguły w godzinach popołudniowych i wieczornych. Może to powodować pewne uciążliwości i warto zabrać ze są czołówki lub latarki.

Historia schroniska

Obiekt ten należy do najstarszych schronisk w Karkonoszach. W 1632 roku znajdowała się tu pasterska buda, niedaleko przebiegał szlak łączący Śląsk z Czechami. W 1915 roku schronisko uległo całkowitemu zniszczeniu w wyniku pożaru. Nowy, początkowo prowizoryczny budynek postawiono na fundamentach starego schroniska. Do II Wojny Światowej rozbudowano je o drugi obiekt. Od 1945 roku schronisko jest własnością PTTK a gospodarzami od 1980 roku są Elżbieta i Waldemar Maciejowscy.

Kontakt

Aktualizacja danych (listopad 2016)

Galeria

Schronisko pod Łabskim Szczytem (Autor: Paweł Szczepański, CC BY-SA 3.0)
Panorama widokowa ze schroniska (Autor: Tomasz Gąsior, CC BY-SA 3.0)