Schronisko Kremenaros

Schronisko Kremenaros

Schronisko Kremenaros, znane również jako „Pulpit” znajduje się w Ustrzykach Górnych niedaleko szlaku prowadzącego na Tarnicę. Leży na wysokości 650 m n.p.m. w dolinie Wołosatego a jego nazwa pochodzi od szczytu Krzemieniec, zwanego również Kremenaros, gdzie zbiegają się granice trzech państw.

Do schroniska bardzo łatwo się dostać, bo leży na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Spokojnie dojedziemy tutaj samochodem i autobusem.

Oferta turystyczna

Schronisko składa się z dwóch obiektów, w jednym mieści się część noclegowa a w drugim bar i jadłodajnia. Nocleg możemy znaleźć w pokojach 2, 4, 5 i wieloosobowych oraz w przypadku braku miejsc na „glebie”. Ceny wahają się od 30 do 50 zł, w wieloosobowym 25 zł, gleba 10 zł. Dostępne jest też pole namiotowe w cenie 10 zł od osoby. Jest miejsce na grilla i ognisko oraz parking.

W pobliskim barze ceny umiarkowane a jedzenie smaczne. Często odbywają się też tutaj koncerty regionalnych, ale nie tylko, artystów.

O schronisku, które powstało w miejscu strażnicy WOP w 1956 roku, krążą bardzo różne opinie. Fakt, że przez wiele lat schronisko było zaniedbane i powoli acz skutecznie niszczało. Dopiero w 2015 roku nowy właściciel przeprowadził remont schroniska. Nie wszystkie niedogodności zostały usunięte, ale obecnie prezentuje się ono dużo lepiej niż wcześniej.

Kontakt

Aktualizacja danych (marzec 2017)

Galeria

Schronisko Kremenaros (Źródło: kremenaros.com.pl)
Pokój w schronisku Kremenaros (Źródło: kremenaros.com.pl)
Łazienka w schronisku Kremenaros (Źródło: kremenaros.com.pl)