Schronisko Mała Rawka

Schronisko pod Małą Rawką

Schronisko Pod Małą Rawką znajduje się na wysokości 930 m n.p.m. przy zielonym szlaku na Małą Rawkę, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Położona z dala od cywilizacji jest idealnym miejscem zaznania spokoju i ciszy. Najbliższe ośrodki znajdują się w odległości 7 km - Ustrzyki Górne i 12 km - Wetlina.

W schronisku znajduje się punkt ratunkowy GOPR. Okolice bacówki są idealnym miejscem do wycieczek ski-turowych i na rakietach. Ponadto możemy wybrać się na wycieczki po szlakach Beskidzkiego Parku Narodowego: Połoniny, Wielką i Małą Rawkę bądź na Słowację do Novej Sedlicy, na Rabią Skałę, do Wetliny przez Dział, na Dwernik Kamień, do Doliny Caryńskiego i do schroniska Koliba na Przysłopiu Caryńskim.

Oferta turystyczna

Schronisko dysponuje 28 miejscami noclegowymi w 2, 3 i wieloosobowych pokojach. Za pokój wieloosobowy zapłacimy 28 zł za noc, a w 2 i 3 osobowych 40 zł. W bacówce dostępny jest też nocleg zastępczy na "glebie" za 21 zł. Obok bacówki można rozbić namiot w cenie 10 zł za pierwszą noc i 8 zł za kolejną.

W bacówce znajduje się bufet turystyczny, gdzie wydawane są posiłki w godz. 8:00 - 20:00. Łazienki znajdują się na dole, dostępna jest ciepła woda do wyczerpania zapasów. Wrzątek dostępny jest cały czas.

Historia

W 2009 roku schronisko obchodziło 30-lecie swojego istnienia. Wybudowane w 1979 roku schronisko było jednym z kilkunastu obiektów wybudowanych w Beskidach zgodnie z koncepcją Edwarda Moskała. Miały one wspierać turystykę i stanowić alternatywę dla dużych schronisk przeznaczanych główne na wczasy pracownicze. Do dzisiaj funkcjonuje 10 schronisk z 11 wybudowanych w tym 3 w Bieszczadach.

Kontakt

Aktualizacja danych (listopad 2016)

Galeria

Schronisko pod Małą Rawką (Autor: Jerzy Opioła, Public Domain)
Szczyt Małej Rawki (Autor: Gese, CC BY-SA 4.0)