Hotel Popradzki Staw

Hotel nad Popradzkim Stawem (słow. Hotel pri Popradskom Plese)

Opis i lokalizacja

Hotel Górski przy Popradzkim Stawie (Hotel pri Popradskom Plese), położony w Dolinie Mięguszowieckiej na wysokości 1500 m n.p.m. czynny cały rok. Budynek hotelu w stylu alpejskim, malowniczo położony nad Popradzkim Stawem, sam w sobie bywa celem wycieczek.

Popradzki Staw położony jest na trasie magistrali Tatrzańskiej. Znajduje się też tuaj symboliczny cmentarz upamiętniający ofiary Tatr Wysokich.

Oferta turystyczna

Hotel oferuje 132 miejsc noclegowych w tym pokoje turystyczne i hotelowe. Pokoje turystyczne (4 - 8 osób) kosztują od 17 do 23 EUR za noc. Pokoje hotelowe o niższym standardzie (hotelowe chyba tylko z nazwy) kosztują od 19 do 28 EUR. Różnią się właścwie od turystycznych tylko rodzajem łóżek. Za podwyższony standard zapłacimy od 28 do 30 EUR a za apartamenty zapłacimy od 80 do 110 EUR. W Hotelu nie ma obecnie możliwości nocowania awaryjnego na podłodze (dawniej do tego służyło poddasze). Koszty wyżywienia to 15 EUR za śniadanie i obiadokolację (dzieci 6 EUR).

Historia schroniska

Pierwsze schronisko, zwane Majlathowa chata, wybudowano w tym miejscu w 1879 r. Rok później spłonęło. Kolejne przetrwało 9 lat. Następny budynek, z 1899 r. w 1964 częściowo spłonął. Obecny hotel, który wzniesiono w 1951 r. nosi imię kapitana Stefana Morawki.

Kontakt

Aktualizacja danych (listopad 2016)

Galeria

Hotel nad Popradzkim Stawem (Autor: Bubamara, CC BY-SA 2.5)
Hotel nad Popradzkim Stawem zimą (Autor: Honza Groh, CC BY-SA 3.0)
Mięguszowiecka Dolina i Popradzki Staw (Autor: Michal Klajban, CC BY-SA 3.0)