Schronisko Solisko

Schronisko na Solisku (słow. Chata pod Soliskom)

Schronisko na Solisku jest jednym z najpóźniej wybudowanych schronisk w Tatrach. Wybudowane zostało w 1944 roku, na wysokości 1 840 m n.p.m., wraz z budową wyciągu narciarskiego prowadzącego ze Szczyrbskiego Jeziora. Miejsce jest szczególnie popularne w okresie zimowym, kiedy przyjeżdżają tutaj narciarze, a ponieważ jest niewielkie o nocleg będzie wtedy ciężko.

Oferta turystyczna

W schronisku znajdziemy 8 (słownie: osiem) miejsc noclegowych w jednej sypialni. W przypadku braku miejsc jest opcja spania na podłodze w jadalni z własnym śpiworem. Cena noclegu w sypialni to 16 €, nocleg na podłodze to 8 €. Poza sezonem (10.04 – 15.06) nocleg w niższej cenie, czyli 12,8 €. Nie ma pryszniców, do dyspozycji jest mała umywalka i toaleta. Jest natomiast duża jadalnia z 80 miejscami w środku i 80 na zewnątrz. Dla nocujących 20% zniżki na posiłki.

Historia schroniska

Jak wspominaliśmy pierwsze schronisko zbudowano tutaj w 1944 roku jako schronienie dla narciarzy. Schronisko przetrwało w takiej formie do roku 2002 kiedy zapadła decyzja o budowie nowego schroniska. Prace prowadzono w niesamowitym tempie, od momentu wbicia łopaty 1 marca 2003 roku, po 99 dniach otwarto schronisko.

Kontakt

Aktualizacja danych (styczeń 2017)

Galeria

Schronisko na Solisku (Autor: Kristo, CC BY-SA 3.0)
Solisko i Dolina Mlynicka (Autor: Kristo, CC BY-SA 3.0)
Widok na Szczyrbskie Jezioro ze schroniska (Autor: Kristo, CC BY-SA 3.0)